Name Position
Albright, Maura Time-out Monitor
Allen, Rita Hall Monitor
Ambrosius, 1st SG Chris   JROTC
Andrews, Dave Choral Music
Andrews, Trisha Science
Antrobus, Meredith Art/Drama
Badorrek, Kathy Special Education IA
Bair, Audrey English/German
Barnes, Erik Physical Education
Barrett, Kathy Pupil Personnel Worker
Blair, Carla Custodial
Blackwell, Deputy S.     Student Resource Officer
Bowersox, Olivia Special Education
Bowman, Lisa Special Education Clerk
Brown, Benjamin Mathematics
Brown, Michael Principal
Brubaker, Susan Special Education
Buscemi, Warren Nurse 
Cadwell, William Custodial
Campbell, Margo Athletic Trainer
Cappadora, Maria Attendance 
Carter, Maya Speech Pathologist
Cavey, Kristin Counseling Department Chair (Last Names A-C)
Cegielski, Dylan Autism IA
Cheetham, August Social Worker
Clancey, Billy Special Education IA
Davis, Carol Science Lab Aide
Deardorff, Jessica Social Studies
Dwyer, Tabitha Autism IA
Eaves, Christina Special Education - Autism
Eckard, Donna Administrative Secretary
Faust, Gail Media Specialist
Ford, Deena Special Education IA
Franklin, Marianne School Security Assistant
Frazier, Denise English
Fritsch, Angela Mathematics
Fritz, Holly Technology Services
Garvin, Wendy Assistant Principal
Gnau, Mary Autism IA
Gochenaur, Benjamin Technology Education
Gosselin, Jenn Athletics Director & Facilities Coordinator
Gottleib, Kristen Music
Hancock, Emily Social Studies
Hann, Paul Building Supervisor
Hannon, Melisa Counseling Department (Last Names K-Q)
Harris, Alison Special Education IA
Huber, Jessica (Dick) English
Heffner, Mark Mathematics
Helwig, Sharon Registrar
Hicks, Andrew Social Studies
Hicks, Gina ESOL
Hill, Kathryn Family & Consumer Science
Hobbs, Monica Special Education - Autism
Hobson, Sheri Counseling Secretary
Hollingsworth, Bobbi Career Coordinator
Holt, John English
Howard, Christopher Mathematics
Huber, Jessica English
Hull, Barbara Cafeteria Manager 
Hummel, Patricia Family & Consumer Science
Hurst, Kellie Health
Johns, Kathryn Speech Pathologist
Johnson, Holly English
Jones, Sarah Science/Physics
Jordan, Celeste Mathematics
Kaltrider, Cheryl Custodial
Kempf, Jennifer Counseling Dept. (Last Names D-J)
Kennedy, Christina Social Studies
Kern, Sydney Autism IA
King, Dawn Special Education IA
King, Jeanine Occupational Therapist
Knill, Debra Special Education IA
Knill, William Academic Facilitator
Kramer, Alexis Mathematics
Krolus-Scheffel, Rebekah American Sign Language
Larsen, Sharon Special Education IA
Late, Jason Department of Juvenile Justice
Lee, Madge Instructional Assistant
Leibensperger, Matt Social Studies/English
Lenz, Ryan Mathematics
Lesh, Christine Science
List, Kevin Special Education
Lowe, John Foreign Language
Lynch, Penny Assistant Principal
Mahala, Shannon Autism IA
Manawatao Bailey, Macriselda Cafeteria
Markowitz, Tova Speech Pathologist
Martin, Maria Assistant Principal 
Masters, Vilma Cafeteria
McManus, Diane Falcon Learning Lab
McShane, Marion Cafeteria
Meszaros, Amalie Special Education
Meszaros, Eric Science
Miller, Matthew English
Miller, Al Groundskeeper
Muller, Emily AGRI-Science
Murray, Betty Autism IA
Myers, Dalton Business
Naill, Ranae Administrative Secretary
Naumann, Mildred Custodial
Nave, Brenda Custodial
Naworol, Col. Raymond JROTC
Nevius, Judy Cafeteria
Norris, Tracy Office Manager/Financial Secretary
Novotny, Stacy Special Education
Patterson, Kyle Social Studies
Pennell, Timothy Science
Perzynski, Wendy Permanent Substitute
Peters, Mary Nurse
Picataggi, Lindsay Social Studies
Prochniak, Brenda Custodial
Reaver, Lindsay Art
Reber, Olga ESOL
Reisdorf, Karen Mathematics
Rilley, Laura Autism IA
Ritter, Nicole Special Education
Robinson, Skylar Autism IA
Rowe, Christian Science
Sandoval, Emily Special Education
Sentz, Katherine Counseling Department (Last Names R-Z)
Shawver, Lois Custodial
Sinnott, Craig Autism IA
Skipper, Cheryl Special Education IA
Smith, Darla Special Education IA
Smith, Chloe Physical Therapist
Snyder, Denny Physical Education
Stargel, Robert Autism IA
Stecher, Terri Media Clerk
Stone, Steven School Security Assistant
Stoner, Rebecca Foreign Language
Swift, Carli Falcon Learning Lab
Tauber, Alyssa Art
Thomas, Danielle School Psychologist
Totten, Kari Physical Education
Trail, Matt Math
Trindel, Gina (Jacobs) Reading Specialist
Tullis, Krystalyn Family and Consumer Science 
Turni, Lisa Technology Education
Uhlig, Karen Special Education IA
Unger, Kristina Science
Victoria, Jessica Administrative Secretary
Walker, Thomas Technology Education
Wantz Sr., John Building Maintenance 
Warner, Hilary English
Waterman, Carl Custodial
West, Sandra Special Education IA
Wiggington, Allison Science
Winner, Stephanie English
Worsley, Ginger Special Education IA
Wynne, David Social Studies
Zavandro, Kelly Foreign Language
Zinn, Olivia Autism IA