Click on the staff member's name to send an email.  ​

Administration
Katie Purper - Principal John Code - Assistant Principal
Brynn Falise - Assistant Principal  
Office Staff
Michelle Bowen - Financial Secretary Kimberly Graewert - Clerical Secretary
Sue Hudson - Registrar Lisa Spaid, RN - School Nurse
Cafeteria
Kelli Eger - Manager Vacancy
Kari Anderson  
Custodial
Robert Fritz - Building Supervisor Vicki Karl
Brett Geiman Homer Johnson
Pre-Kindergarten
Joy Daughtry  
Kindergarten
Kate Brauning Amy Sharpnack
Meghan Estes Lindsay McManus
Danielle Snowden  
First Grade
Pam Blank Cassandra Fridinger
Sarah Crawford Toye Perry
Gemma Kalbaugh  
Second Grade
Megan Cornelius Clare Wieber
Pam Kempa  Emily Hymiller
Third Grade
Kelly Pocasangre Denise Sharbaugh
Sharon Entzminger Sherry Reitz
Joye Kask  
Fourth Grade
Nicole Beckwith Jeff Kobler
Meghann Dayhoff Susan Riley
Fifth Grade
Sarah Meister Carl Bell
Amy Glascock Jessica Krantz
Special Education
Kimberly Young - SE Resource Tina BakerAutism Program
Christine Amundson  - SE Resource Amanda Mascetti - Autism Program
Tracey Bridge - SE Resource Katelyn Lesniak - Autism Program
Desiree Serio - SE Resource Sydnie Abrecht - Autism Program
Kate Foster - Learning for Independence Ashley Williams - Autism Program
Kristyn McComas - ECSN  
Related Services
Ceara Davis - Speech Pathologist David Green - Teacher of the Visually Impaired
Amy Palazzo - Speech Pathologist Janet Street - Physical Therapist
Melinda Sears - Speech Pathologist Marisa Myers - Physical Therapist Assistant
Kristie Connor - Occupational Therapist Jeanine King - Occupational Therapist
Special Areas & Specialists
Chris Kolakowski -Art Katie Johnson - School Counselor
Gail Collins - Art Deborah Dwyer Berk - School Psychologist
Elizabeth Brilhart - Health Karen Alderman - Behavior Support
Meghan Robertson - Physical Education Courtney Tompakov - Autism Behav. Support
Rob Pennington - Physical Education Susan McFadden - Pupil Personnel Worker
Dawn Geslak - Adapted PE Jena Ehmann - ELA Specialist
Thomas Goretsas - Health/Adapted PE Jenny Lazarus - Math Resource
Michelle Hicks  - Vocal Music Kerrie Butler - Gifted & Talented
Amanda Basford - Vocal & Instr. Music Jennifer Hogue - ESOL
Michael Skopp - Instrumental Music Aida Rivera-Senesi - Hispanic Student Liaison
Samantha Stitely - Media Specialist  
Kelley Crews - Media Specialist  
Instructional Assistants/Clerical
Debbie Grimes Kasey Beares
Judith Boldosser Kim Oehlke
Nancy Becker Liz Brock
Sandy Ebeling Darcy Blackwood
Laurel Hallman Sharon Shaut
Susan LeVee Brandi Rosenberg
Tracy Brosenne Christine Prince
Christine Cooke Kerryl Kistler - Support Room
Mary Cole Megan Bassett - Special Education Support
Dottie Braverman Tracy Yokay - Media Clerk
Canessa Rosas